Kolagen- wsparcie dla stawów

Stawy to elementy układu ruchu stale narażone na przeciążenia, co znajduje odbicie w pogarszającej się z wiekiem kondycji stawów. Jak zapobiec rozwojowi zmian zwyrodnieniowych stawów? Warto zadbać o suplementację ich najważniejszego komponentu- kolagenu.

Kolagen- kluczowe białko organizmu

Kolagen jest głównym składnikiem tkanki łącznej, w tym chrząstki stawowej- 25% zawartości wszystkich białek organizmu stanowią białka kolagenowe. Jego unikatowe struktura przestrzenna- potrójna helisa, warunkuje niezwykłą elastyczność i wytrzymałość tkanek, których najistotniejszą składową jest kolagen.

Stawy narażone są na przeciążenia w ciągu całego życia, a najistotniejsze czynniki generujące zmiany zwyrodnieniowe stawów to:

– podeszły wiek

– intensywne treningi

– siedzący tryb życia

– wady postawy

– kontuzje

– procesy autoimmunologiczne

– niedobór witaminy C

Wpływ wymienionych czynników powoduje postępujące zmiany zwyrodnieniowe, które ostatecznie prowadzą do znacznego ograniczenia ruchomości stawów i silnych dolegliwości bólowych.

Działanie udowodnione naukowo

Suplementacja kolagenu na stawy to udokumentowane badaniami klinicznymi korzyści dla stawów. Dostarczenie organizmowi znacznych ilości kolagenu powoduje zachowanie równowagi między degradacją chrząstki stawowej a syntezą kolagenu. Wzmocnione w ten sposób stawy są mniej podatne na kontuzje i zmiany degeneracyjne, co znajduje odbicie w poprawie ich mobilności i wytrzymałości. Kolagen na stawy zalecany jest jako profilaktyka zmian stawowych, a także jako niezwykle skuteczne wspomożenie terapii choroby zwyrodnieniowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.