Jak wybrać krem na rozstępy?

maść na rozstępyKrem na rozstępy warto stosować już na samym początku problemów skórnych. Dzięki temu rozstępów będzie można się szybko pozbyć.

Rozstępy i ich przyczyny

Rozstępy pojawiają się zwykle w okresie dojrzewania, kiedy to rozrost kości powoduje rozciąganie się skóry. Drugim okresem pojawiania się rozstępów jest ciąża, kiedy ciało kobiece ulega gwałtownym zmianom. Niekiedy rozstępy bywają także powodem intensywnej aktywności fizycznej. W początkowej fazie na skórze pojawiają się czerwone kreski przypominające pęknięcia. Z czasem zaczynają wyglądać jak blizny. Za rozstępy odpowiada pękanie wiązań kolagenowych.

Jak wybrać maść na rozstępy?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na działanie preparatu. Dobry krem musi bowiem nawilżać skórę oraz łagodzić jej podrażnienia. Ponadto kosmetyk zawsze należy dopasować do swoich potrzeb. Warto poszukać maści, która zapobiega powstawaniu się rozstępów oraz likwiduje istniejące już zmiany. Można także udać się do dermatologa. W przypadku osób uprawiających sport polecane są kremy z mocznikiem, które wykonuje się na specjalne zamówienie. W przypadku rozstępów, które są obecne od wielu lat pomocne mogą być tylko specjalne zabiegi na przykład laseroterapia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Drogeria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.