Nowe metody antykoncepcji dla mężczyzn

antykoncepcja dla mężczyznPanowie mają dosyć ograniczony wybór metod antykoncepcji. Zazwyczaj zapobieganie ciąży to obowiązek, który spoczywa na kobiecie. Na szczęście naukowcy pracują nad przygotowaniem nowych środków, które będą przeznaczone specjalnie dla mężczyzn.

Ograniczony wybór

Antykoncepcja dla mężczyzn ogranicza się do kilku form:

– prezerwatywa,

– wazektomia,

– stosunek przerywany.

Największą skutecznością wyróżnia się wazektomia, ale jest to inwazyjny zabieg, który nie zawsze można odwrócić. Prezerwatywa dodatkowo chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, jednak nie zapewnia zbyt dobrego zabezpieczenia przed ciążą. Stosunek przerywany jest najbardziej naturalny, jednak bardzo często zawodny, a także mało komfortowy.

Nowe rozwiązania

Naukowcy od wielu lat pracują nad znalezieniem lepszych sposobów antykoncepcji dla mężczyzn. W zaawansowanej fazie znajdują się badania nad pigułką, a także nad zastrzykami. Podobnie jak w przypadku kobiet, antykoncepcja u panów ma się opierać na podawaniu odpowiednich hormonów. Taka forma zapobiegania ciąży ma być bezpieczna i całkowicie odwracalna. Nowe środki antykoncepcyjne przeznaczone dla mężczyzn prawdopodobnie znajdą się na rynku w ciągu kilku najbliższych lat.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.