Kiedy warto stosować odżywki dla sportowców?

Jeśli z pasją chodzisz na siłownię lub regularnie biegasz, to wcześniej czy później, ktoś zapewne poradzi Ci, abyś zaczął stosować specjalne odżywki. Zanim wybierzesz się po nie do sklepu, warto najpierw dowiedzieć się, czym one są i czy na pewno ich potrzebujesz.

odżywki dla sportowcówCzym są odżywki dla sportowców?

Odżywki są to specjalistyczne preparaty spożywcze stworzone z myślą o osobach bardzo aktywnych fizycznie. Długotrwałe, męczące treningi powodują w organizmie ubytek ważnych substancji odżywczych, takich jak: białka, elektrolity, węglowodany i niektóre witaminy. Odżywki pozwalają na uzupełnienie tych braków, dodają sił (co pomaga osiągnąć lepsze wyniki w czasie treningu), a także przyspieszają regenerację. Wiele preparatów wspomaga dodatkowo proces spalania tkanki tłuszczowej i przyrostu masy mięśniowej.

Kiedy warto stosować odżywki?

Odżywki nie są konieczne do osiągnięcia upragnionej sylwetki czy lepszych wyników w danej dziedzinie sportu. Jeśli nie jesteś profesjonalistą, to powinna wystarczyć Ci zbilansowana dieta pełna w substancje odżywcze. Jeżeli jednak ćwiczysz bardzo intensywnie i zależy Ci na jak najlepszych rezultatach, warto zastanowić się, nad włączeniem na stałe do jadłospisu odżywek dla sportowców. Stosowane w odpowiednich dawkach nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia. Pamiętajmy, że aby były skuteczne, musimy łączyć je z intensywnym wysiłkiem. Na niewiele zda się przyjmowanie tego typu preparatów bez treningów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.