W jaki sposób zapobiegać problemom z paznokciami?

Do najczęstszych problemów z paznokciami Polki zaliczają ich łamliwość, miękkość, pofałdowanie płytki oraz rozdwajanie. Sporym problemem jest także ich zażółcenie, które niejednokrotnie spowodowane jest stosowaniem słabej jakości lakierów do paznokci. Receptą na wszystkie te problemy może być odpowiednia odżywka do paznokci.

odżywki do paznokciJednak na jaką się zdecydować i w jaki sposób ją stosować?

  1. Podczas kuracji koniecznie zrezygnuj z nakładania na płytkę paznokcia lakierów kolorowych. Raczej postaw na systematyczne nakładanie odżywki co około 5 dni. Na efekty stosowania odżywki musisz trochę poczekać- nawet do kilku tygodni czasu.
  1. Na rynku znajdziesz odżywki do paznokci w różnej formie- możesz wybrać jaka najbardziej Ci odpowiada. Może to być odżywka w formie lakieru, żelu, maseczki regenerującej, olejku, kremu, a nawet samej oliwki.

3. Co powinna zawierać w swoim składzie dobra odżywka do paznokci? Na pewno cenne witaminy, takie jak chociażby witamina E, która jest uważana za witaminę młodości. Na pewno przydadzą się także inne cenne witaminy, a także składniki mineralne takie jak chociażby keratyna czy żelazo. Jeśli borykasz się z problemem zażółconej płytki paznokcia lub też masz przebarwienia- postaw na odżywki o działaniu wybielającym, które bardzo często w swoim składzie mają sok z cytryny.

Więcej info: https://byhealth.pl/dlonie-i-paznokcie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Suplementy i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.